i e g r i e z   a p t a u j u   r a t u

Folkloras kustība Latvijā

Latviešu folkloras krātuves pētnieku grupa ir sākusi pētījumu par Latvijas folkloras kustības vēsturi no 1978. līdz 1991. gadam. Folkloras kustība bija sociāla kustība, ko vienoja sabiedrībā atdzimstoša plaša interese par folkloru. Tā īstenojās daudzos pasākumos, folkloras ansambļu dibināšanā, danču un stāstniecības atdzimšanā un citās jomās. Tā kļuva par spēcīgu Dziesmotās revolūcijas daļu, apvienoja lielu daļu sabiedrības un kļuva par spēcīgu alternatīvas domāšanas, dzīvesveida un radošuma izpausmi Padomju Savienības beigu posmā.

Šobrīd apzinām, kā folkloras kustība auga un tīklojās šajā laika posmā un kas bija tās rosinātāji un dalībnieki. Apkopojam arī folkloras kustības vēstures liecības publiskajos un privātajos arhīvos. Ja bijāt folkloras kustības dalībnieks(-ce) vai bijāt kā citādi saistīts(-a) ar to, aicinām piedalīties aptaujā.

Jūsu atbildes tiks glabātas Latviešu folkloras krātuves digitālajā arhīvā garamantas.lv. Saskaņā ar LU LFMI Privātuma politiku tās tiks glabātas neierobežotu laiku un būs pieejamas pētnieciskiem nolūkiem.


Lūdzu norādiet, kā vēlaties aizpildīt anketu!

Submit anonymously Pieslēgties

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.