i e g r i e z   a p t a u j u   r a t u

Auseklītis un Trešā Atmoda

Atzīmējot Baltijas ceļa 30. gadadienu, Latviešu folkloras krātuves pētnieki aizsāk Atmodas laika atmiņu dokumentēšanu, īpaši pievēršoties vizuālajiem simboliem. Aptaujas mērķis ir noskaidrot Auseklīša kā simbola nozīmi personiskajā pieredzē un atmiņās. Nozīmīga loma tā izplatībā bija tieši individuālajam radošumam un izdomai.

Trešā Atmoda Latvijā, tāpat kā neatkarības atjaunošana citās Baltijas valstīs, bija nevardarbīga pretošanās kustība, tādēļ simboliem un simboliskām darbībām, piemēram, Baltijas ceļam, bija jo īpaši nozīmīga loma. Līdzās sarkanbaltsarkanajam karogam, Auseklītis (regulāra astoņstaru zvaigzne) bija redzamākais no vizuālajiem simboliem, kas iemantoja popularitāti gan Atmodas līderu, gan sabiedrības vidū. Tā plašais lietojums saistīts ar ornamenta izplatību tautas mākslā un Auseklīša kā mitoloģiska tēla atpazīstamību. Auseklītis dažādos veidolos kļuva par latviskās identitātes apzīmētāju un vizuālās pašidentificēšanās zīmi.

Saglabā savu liecību par Atmodas laiku, atbildot uz sešiem jautājumiem. Atbildes uz šo aptauju tiks glabātas Latviešu folkloras krātuvē un tiks izmantotas turpmākiem pētījumiem.

* Jānorāda obligāti

Vai ļauj dalīties ar Tavu stāstu publiski (sociālajos tīklos, preses relīzēs)? *


1. Vai Tavas Atmodas laika atmiņas ir saistītas ar kādu no vizuālajiem simboliem? Piemēram, Auseklīti vai sarkanbaltsarkano karogu?

2. Vai Tev bija savs Auseklītis? Ja atbilde ir apstiprinoša, apraksti sīkāk, kur un kā tas tika iegūts vai izgatavots, kā tas izskatījās, vai tas vēl joprojām ir saglabājies? Varbūt ar to saistās kāds īpašs stāsts? Lūgums pievienot fotoattēlu, ja ir tāda iespēja.
Pievienot failu

Pieļaujamais augšupielādējamās datnes izmērs: līdz 60 MB

3. Kāda, Tavuprāt, bija Auseklīša nozīme Trešās Atmodas laikā?

4. Ar ko Tev saistās šis simbols mūsdienās?

5. Kādās no Atmodas laika norisēm Tu iesaistījies?

6. Ko Tev nozīmē Trešā Atmoda?

Tavs dzimums

Tavs vecums

Dzīvesvieta
Uzrakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties turpmāk saņemt aktuālo LFK jautājumu e-pastā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.