Par projektu

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta akcijas “LFK jautā” mērķis ir ar tiešsaistes aptauju palīdzību noskaidrot Latviešu folkloras krātuves pētniekus interesējošus jautājumus. Plaša sabiedrības iesaiste noris pētījumā par svētkiem un atzīmējamām dienām mūsdienu Latvijā. Svinēšana ir prieks vai pienākums? Vai svētkos ievērojam tradīcijas, vai drīzāk otrādi – esam radoši un liekam lietā izdomu? Šobrīd pētniekiem ir vairāk ziņu par to, kā kādreiz tika svinēts latviešu zemnieku sētā, mazāk apzināti mūsdienu svinēšanas paradumi. Kāda ir svētku loma mūsu dzīvē? Kāda vieta tiem atvēlēta sabiedrības vērtību sistēmā un laika izkārtojumā?

Kā piedalīties?

Vispirms izvēlies aptauju. To iespējams izdarīt, iegriežot Aptauju ratu, un izvēloties uz labu laimi. Ja vēlies redzēt visas aptaujas, lapas kreisajā malā izvēlies sadaļu Visas aptaujas. Aizpildi aptauju – pastāsti mums par saviem svinēšanas paradumiem. Priecāsimies, ja līdz ar atbildēm norādīsi kartē savu svētku norises vietu, vai pievienosi svinību laikā uzņemtos fotoattēlus.

Par sabiedrības iesaisti

Akciju organizē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI) ES ERAF finansētā projektā “Stiprinot zināšanu sabiedrību” (Nr. 1.1.1.1/16/A/040) ietvaros. Projekta mērķis ir izstrādāt virtuālu pētniecības un sabiedrības iesaistes laboratoriju un informācijas analīzes rīkus pētījumu veikšanai digitālajās humanitārajās zinātnēs, iesaistīt sabiedrību kopīgu zināšanu radīšanā un padarīt publiski brīvi pieejamu, ērti lietojamu apjomīgu kultūras datu kopumu pētniecībai un vispārējai izziņai.

Visas LU LFMI piedāvātās digitālās līdzdalības iespējas atrodamas digitālās koprades laboratorijā IESAISTIES.LV.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.